İletişim Bilgilerimiz

+90 232 782 22 90

Kazımkarabekir Mah. Bekir Saydam Cad. No:94/1 Torbalı/İzmir

alkin@alkin.com.tr

Alkın Kompresör

Farklı sektörlere hitap eden ürünler ile, hızlı ve kaliteli servis anlayışı çerçevesinde üretim faliyetlerini gerçekleştirmektedir.
Aynı zamanda iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı, artan ihracat kapasitesi ve %80’in üzerindeki yerlilik oranı ile Türkiye’nin ilk ve tek yüksek basınç solunum havası kompresörü üretimini gerçekleştirmiştir.

Yerli ve Milli Üretim Anlayışı

Teknolojilerin geliştirilmesi ile hedefine katkı sağlamanın haklı gururunu yaşayan Alkın Kompresörün ana merkezi, faaliyetlerini 3.500 m2’si kapalı olmak üzere toplam 16500 m2’lik bir alanda, Menderes/İzmir’de sürdürmektedir.

33 Yılı Aşkın Deneyim

Aydın Trafo ile gerçekleştirilen iş ortaklığını takiben özellikle savunma sanayii talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yüksek basınç solunum havası kompresörleri, orta ve düşük basınç hava kompresörleri, yağsız kompresörler, dolum istasyonları, booster, azot üretim sistemi ile filtre grupları üretimi gerçekleştiren Alkın Kompresör, 120’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Ar-Ge Merkezi

Tüm faliyetlerin, tek bir merkezden projelendirilmesi ve yönetilmesi, sektörel hakimiyetin artışı, daha yüksek bir teknoloji kapasitesi ve ürün-süreç yeniliğine öncülük etmesi için oluşturulan Ar-Ge departmanımız Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından 07.11.2018 tarihinde Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilmiştir.

ALKIN KOMPRESÖR

Alanında Uzman Kompresör Üreticisi

Uluslararası ve askeri standartlarda teknoloji ve ürün geliştirme çalışmalarını yürüten Alkın Kompresör;

Misyonumuz;

Değişim ve gelişime açık rekabet edebilir, sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen, güvenli, müşteri memnuniyetini sağlayan, yasalara uygun ve insan sağlığı ile çevreye duyarlı ürünler geliştirmektir.

Değerlerimiz;

Sürdürülebilir çevre anlayışı çerçevesinde, rekabetçi yapıyı korurken dürüst, güvenilir, verimli ve daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla iş süreçlerini yönetmekteyi benimsemekteyiz.

Vizyonumuz ;

Kuruluşundaki amaçların gereklerini yerine getirirken, küresel pazarda paydaşlarımız için yarattığımız değerler sayesinde sürdürülebilir büyümeyi koruyan, rekabet gücümüz ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı sektörde öncü bir konumda olmaktır.

33
Yılı Aşkın Tecrübe

Tarihçemiz

ALKIN KOMPRESÖR KURULDU

1990
ALKIN KOMPRESÖR KURULDU

İLK YÜKSEK BASINÇ KOMPRESÖR ÜRETİMİ

1998
İLK YÜKSEK BASINÇ KOMPRESÖR ÜRETİMİ

SAVUNMA SANAYİİ

2007
SAVUNMA SANAYİİ

AYDIN TRAFO BÜNYESİNE GEÇTİ

2012
AYDIN TRAFO BÜNYESİNE GEÇTİ

TÜRKİYE’NİN İLK YÜKSEK BASINÇ SU SOĞUTMALI HAVA KOMPRESÖRÜ ÜRETİLDİ

2016
TÜRKİYE’NİN İLK YÜKSEK BASINÇ SU SOĞUTMALI HAVA KOMPRESÖRÜ ÜRETİLDİ

AR-GE MERKEZİ

2018
AR-GE MERKEZİ

YENİ FABRİKA YATIRIMI

2020
YENİ FABRİKA YATIRIMI

YENİ FABRİKA FAALİYETE GEÇTİ

2023
YENİ FABRİKA FAALİYETE GEÇTİ

GÜVENİLİR İŞ ORTAKLARIMIZ

Nasa
Airbus
Turkish Airlines
Mitsubishi Electric
Dearsan
İstanbul Shipyard
Vestel
Arçelik
YonTech
Tüpraş
Volkan
Meteksan
Petkim
Tais
Anadolu Shipyard
Desan Shipyard
Asfat
Aselsan
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi
Türk Hava Kuvvetleri
Deniz Kuvvetleri
Jandarma
Emniyet
Kalkavan
Delmar Safety
Sanmar Shipyards
Sefine Shipyard
STM

Entegre Yönetim Sistemi Politikamız

Alkın Kompresör San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak sürekli ve kalıcı başarının yönetim sistemlerinin uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi ile sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenle;

- Müşterilerimizin beklentilerinin anlaşılması, tam olarak karşılanması ve müşteri memnuniyetinin arttırılması,
- Teknolojik gelişme ve yenilikleri takip ederek tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın eğitilmesi, bilinçlendirilmesi ve katılımlarının sağlanması,
- Risklerin ve fırsatların etkin şekilde saptanıp, ölçeklendirilerek iyileştirme için temellerin oluşturulması,
- Faaliyetlerimizde paydaşlarımıza karşı şeffaf olunması,
- İSG tehlikelerini ortadan kaldırarak sonucunda oluşabilecek riskleri azaltmayı öncelikli kılan faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve güvenli çalışma ortamının sağlanması,
- Tüm faaliyetlerimizin ulusal ve uluslararası yasal şartlar, müşteri şartları ve standartlarımıza uygun olarak yürütülmesi,
- Tüm iş süreçlerimizin iç denetim ve süreç değerlendirme yöntemleri ile periyodik olarak gözden geçirilerek performanslarının takip edilmesi, hata ve risk önleyici yaklaşımların belirlenmesi ve sürekli iyileştirilmesi
konularında yapılacak tüm çalışmaları destekler ve sürekliliğini sağlayacağımızı taahhüt ederiz.
 

Alkın Kompresör'ün tüm çalışanları, Entegre Yönetim Sistemleri Politikası ilkelerinin uygulanmasından, geliştirilmesinden ve gerekli kaynakların sağlanmasından sorumludur. Bu politika, tüm ilgili tarafların erişimine açıktır ve yürürlükteki yerel, yasal, düzenleyici ve müşteri gerekliliklerini ve iş etkinliğindeki değişiklikleri dikkate almak için periyodik olarak gözden geçirilir.

map-pin-point
UP